Przeglądając swoje notatki z 1993 roku zauważyłem ciekawostkę, midpunkty zdrowotne.
Tym terminem określiłem cztery półsumy skorelowane z naszym stanem zdrowia:

  • Słońce/Księżyc – midpunkt ALFA
  • Mars/Saturn – midpunkt BETA
  • Mars/Neptun – midpunkt GAMMA
  • Saturn/Neptun – midpunkt DELTA

przypomnę w tym miejscu, że midpunkt to połowa drogi między dwoma planetami.

Midpunkty zdrowotne wpływają na nasze zdrowie, obecność planet w tym miejscu (także tranzytowych, dyrekcyjnych czy progresywnych) może wybitnie silnie wpływać na nasze zdrowie. Przez rok analizowałem różne przypadki, które potwierdzały moją hipotezę o istnieniu kilku punktów szczególnych dla zdrowia, niekoniecznie związanych z realną pozycją planet w horoskopie. Badania zarzuciłem po roku, ale chyba wrócę do nich ponownie. Proponuję wszystkim chwilę refleksji:

Słońce/Księżyc – midpunkt ALFA

Alfa odnosi się do przekształcania energii życiowej w konkretne formy (metabolizm). Planeta w tym midpunkcie może zakłócić stopień równowagi, np. Uran – nagłe i powtarzające się zmiany życiowe, silne wydatkowanie energii, Pluton – rozpad, zniszczenie, kolaps wewnętrzny.

Mars/Saturn – midpunkt BETA

Beta odnosi się do sposobów wydatkowania energii (dynamiki układu). Przy harmonijnych aspektach przepływ energii jest kontrolowany i zgodny z potrzebami organizmu, przy złych – swobodna aktywność mięśni zostaje zahamowana, możliwa jest choroba krwi, związana z układem krążenia. Wenus w BETA – wadliwe działanie gruczołów

Mars/Neptun – midpunkt GAMMA

GAMMA to podstawowy konflikt postawy zachowania życia, autonomii, z postawą „rozmycia się w kosmosie”. Ustalona równowaga między tymi sprzecznymi opcjami zostaje zachwiana przez intruza w midpunkcie, np. Słońce – osłabienie odporności na infekcje i znaczne obniżenie witalności, Jowisz – zakłócenia w pracy wątroby i tendencje do zapalenia płuc

Saturn/Neptun – midpunkt DELTA

Powstawanie, zachowanie i utrwalanie form kontra ich niszczenie i rozpraszanie – katabolizm i anabolizm. Mars w midpunkcie – wiotczenie lub twardnienie mięśni, poważne ubytki energii a także wadliwa struktura czerwonych ciałek krwi.

Spośród wielu midpunktów można wyróżnić kilka odpowiedzialnych, a raczej mających związek ze zdrowiem. Proponuję cztery. Dalsze badania i analizy wskażą, czy w midpunktach zdrowotnych jest coś godnego uwagi, i to, czy da się je wykorzystać w prognostyce astrologicznej.